top of page

Za uvod odlično 13. mesto v Bundesligi, ekipa osvojila 5. mesto

Prva dirka v letošnji Bundesligi se je končala odlično. Pred nastopom za nemško ekipo Rowe Triathlon, ki je novinec v ligi, ki šteje 16 ekip sem imel kar nekaj treme. Na startu je bilo poleg množice gledalcev tudi kar slabo vreme, ki mi ravno ne pomaga. Za razliko od domačih dirk smo prišli na prizorišče že 5 ur pred startom. Na plavanju smo imeli zaradi rankinga slabo pozicijo, ampak sem kot ostali sotekmovalci splaval v prvi skupini. Na kolesu je priključila še večja skupina od zadaj in tako nas je od 80 tekmovalcev bilo kar 64 v prvi skupini. Kolo ni bil nič posebnega, saj se ni dalo pobegniti. Na menjavo sem prišel okoli 15. mesta, a ko sem že stekel od kolesa, mi je sotekmovalec zbil kolo na tla in sem moral popravljati. Tek smo začeli kot zajci. Večinoma pod 2:50 min prvi kilometer, kar me je malo šokiralo, saj je bilo do cilja še daleč, noge pa že na drugem kilometru težke. Nekako sem se držal skupine od 3. do 20. mesta. Proti koncu me je začelo pobirati in nisem več mogel v boj za stopničke, a sem v finišu še rešil 13. mesto (16s za stopničkami) in končal kot prvi iz svoje ekipe. Tempo na teku sem imel 3:02 min/km, ker je treba času teka (14:39) prišteti še 30s, ker je bila proga 170m krajša od 5km.

First race in this years` German Bundesliga went great. Before the start I way quite nervous, because this was my first race for team Rowe Triathlon. This was also the premiere race for Rowe team competing in first league among 16 other teams, Bad weather at the start was not helpful either. Swim was OK, I was out with the first group. Bike was easy, riding with a group of 60 people, since the second large group caught us pretty early. My T2 was not perfect but still OK.

Run was on the limit all the time, I was still feelling heavy legs from Lisbon. Running distance was about 30s (170m) shorter than 5km. Tempo was 3:02 per km. Sprinted to finish line for the last km and fell down exhausted afterwards, as we did all. I finished 13th, only 16s to 3rd place but that meant 10 places. Team did great, finished 5th of 16 teams and exceeded pre race expectations.